Beogradi përgjysmon Këshillin Kombëtar Shqiptar

Deputeti i Kuvendit të Serbisë Shaip Kamberi ka deklaruar sot se ai dhe Riza Halimi kanë kërkuar bisedime urgjente me autoritete të Beogradit

Kamberi: Ministri politizoi të drejtat e fëmijëve të Luginës

Vizita e sotme e Ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Zhvillimit Teknologjik të Serbisë, Sërgjan Verbiq në Bujanoc, nga iniciuesi i pajisjes falas me tekste shkollore të filloristëve shqiptarë, vlerësohet i ... Full story

Ekonomi

Bizneset shmangin fiskalizimin

Me gjithë faktin se ka vjet që ka filluar procesi i fiskalizimit për bizneset e Kosovës, deri më tani as gjysma e tyre nuk janë pajisur me mjetet elektronike fiskale. ... Full story

Teknologji

18 pajisjet e reja mobile që do të prezantohen në IFA Berlin 2014

Siç dihet, më vonë gjatë javës do të fillojë panairi i madh i teknologjisë IFA në Berlin, dhe në këtë ngjarje të madhe të industrisë pritet të prezantohet shumë pajisje ... Full story

Lifestyle

Fati në vepër: 7 gjëra të cilat nuk i duken më shumë se “të dua”

Meqenëse femra “shkrihet” kur partneri i thotë që e dashuron, këto dy fjalë megjithatë nuk do ta kenë efektin e njëjtën tek ai kur ajo ia thotë të njëjtat fjalë. ... Full story

Auto

Me Mercedes, 2 mijë kilometra me një rezervuar

Gazetari britanik Andrew Frankel me veturen Mercedes E 300 BlueTech Hybrid me vetëm një mbushje të rezervuarit ka bërë hiq më pak se 1.968 kilometra rrugë.   Frenkel e ka ... Full story

Si të trajtojmë njollat e lëkurës të krijuara nga dielli

Kthimi nga pushimet mund të sjellë ndonjë surprizë të pakëndshme. Bëhet fjalë për disa hijet ngjyrë kafe në ballë, anës hundës ose sipër buzës. Anila Mirdita BioNatural Shop www.facebook.com/BioNaturalShop ... Full story

...

Një shtatorin nxënësit shqiptarë të Luginës e presin me protesta në shenjë paknaqësie për mos zgjidhjen e problemit të librave

Top 10-vendet që kanë bllokuar YouTube-in

Si në të kaluarën, ashtu edhe në të tashmen, disa vende nuk janë ndarë të kënaqura me shërbimet e YouTube. Apo të themi më saktësisht, me një pjesë ... Full story

Mercedes A45 AMG?

Kompania “Mercedes” i publikoi fotografitë e para zyrtare të A klasës së re në AMG versionin i cili ka një maskë minimale mbrojtëse. Bëhet fjalë për modelin A45 AMG të ... Full story